NETSOCAN
Číslo 7 a 8 --ČERVENEC-SRPEN 2005---Ročník IV.
Timur a jeho technopartaKapitola první
ooo Technoparty 2004 se konala právě v době, kdy novopečený a nejmladší český premiér S. Gross sestavoval svoji vládu a zprvu byla zcela zastíněná i výbuchem granátu v centru Prahy, kterým si v ulici Na Příkopě vyřizovaly účty mafiánské rodiny jedné orientální země. Exploze zranila osmnáct lidí. Pokud v té chvíli kupříkladu tiskový tajemník premiérovi špitnul: "Stando, u nějaké vesnice na Tachovsku bude zábava technařů," o českého PM se asi i přes mladičký věk pokusil infarkt: "Proboha, Šarapatko, já tady řeším atentát v centru Prahy! Vedu čtyřiadvacetihodinová jednání o sestavení nové vlády! A ty mě otravuješ s nějakou vesnickou tancovačkou v pohraničí!!?... Copak nevíš, že v Tachově je policejní ředitelství?"
ooo Tancovačka měla zhruba následující průběh...
ooo Již od pátku na konci července se 20 000 mladých lidí sjíždělo u Boněnova na Tachovsku k masovému reji v povznesené náladě a v rytmu techna ("Občas vás osloví dealer tanečních drog... ´Nechceš trip?´ptá se mladý Ital lámanou češtinou." /1/). Trsající i dealeři se zde slétli bez ohlášení, asi jako ptactvo nebeské a pro své potřeby si na tři dny znárodnili zdejší louku pana Ludíka. Ten to pochopil jako svévolné pustošení soukromého pozemku, škodu odhadl na milion korun, podal trestní oznámení na neznámého pachatele a obvinil policii z nečinnosti.
ooo Novopečný a nejmladší český premiér a současně stále ministr vnitra S. Gross poté vydal dle svého tiskového tajemníka Šarapatky pokyn náměstkovi policejního prezidenta Husákovi, aby akce byla policií ukončena silou. Tajnůstkářská MF DNES poznamenala, "...podle důvěrných informací, které MF DNES získala, je to součást nové vládní strategie." /4/.
ooo V pondělí dorazilo na pozemek 150 policejních těžkooděnců s úmyslem zabavit akustické aparatury a v dobré víře, že - neslyšíc hudbu - se tanečníci sami rozejdou. Po první zteči proti tanečníkům - kupodivu nevysílených, ale spíše jaksi rozvášněných třídenním tanečním maratonem - si těžkooděnci připadali tak trochu jako sedláci u Chlumce: "Asi patnáct set lidí policisty obklopilo a napadali je... Nadávali jim, házeli po nich láhve a větve. Policistům se podařilo zajistit šest mixážních pultů a stáhli se," /4/ oznámila policejní mluvčí. "Dav se tlačil na obklíčené policisty a ti volali vysílačkami svým kolegům, aby jim okamžitě poslali posily. Proti útočníkům pak použili slzný plyn a rychle vyklidili pole. Ustoupili na kopeček..." /4/.
ooo Z pahorku hrdinně vyhlásili technařúm ultimátum: Jestli do rána neopustí bojiště, znovu zaútočí proti aparaturám!; což druhý den k poledni realizovali. Technaři patrně usoudili, že tanec a fet pod bedlivým dohledem těžkooděnců nebude to pravé ořechové a "Účastníci odjeli tak rychle, že ucpali silnici." /6/. Tachovský policejní ředitel Kníže to však spíše připsal k dobru doraženým posilám s vodním dělem a vrtulníku: "Demonstrace síly zapůsobila. Pohled na vyzbrojené policisty byl pro většinu účastníků důvodem k co nejrychlejšímu opuštění prostoru. Po dvou hodinách na louce nezůstal téměř nikdo. Bez použití jakýchkoli donucovacích prostředků." /6/.
ooo Na premiéra, policii i ČSSD se začíná valit kritika, že nedokázali ochránit soukromý majetek pana Ludíka. Exministr vnitra a advokát Tomáš Sokol: "Váháním a nesprávným úředním postupem policie byla totiž panu Ludíkovi způsobena ztráta. Stát prostě neochránil zemědělcův majetek, i když to měl a mohl udělat - proto by měl panu Ludíkovi škodu uhradit." /7/. Novinové titulky jako Právníci: Policie zaváhala /7/, Prodlevy přijdou zbytečně draho, říká zemědělec Ludík /10/ dostávají do ráže komentátory a půblicisty! Hudebním běsněním šílených muzikantů nazval CzechTek Karel Steigerwald a nakonec zaúpěl: "Ach, ta naše doba. Jen odpadky zůstanou..." /2/. "Rodina nešťastného rolníka není znásilněna a povražděna (doba přece jen pokročila), jeho majetek je však zničen a podupán," veřejně zoufá publicista Zdeněk Švácha /11/. Publicista a křesťanský heretik Dan Drápal hřímá: "Nadšenci pro techno se možná cítí od komunismu daleko; mají k němu však blíž než se zdá." /12/. Redaktor BBC Daniel Kaiser považuje technaře za nájezdníky a závadovou mládež, která dobře ví, že "Grossově policii chybějí zuby." /13/. Atd.
ooo Jenom Šavel Steigerwald se vyspí a mění se v Pavla: "Ale lepší rebely nemáme... Bezpochyby došlo k poškozování cizí věci. Ale to právě Tek chce - ignorovat zvyky a práva starých - přilétat a odlétat jako ten zvuk jejich megabeden." /14/. Přijímá tak názor svého kolegy M. Komárka, který byl kdysi určitě mladý a tak techno konsenzuálně chápal jako neagresívní "protest proti většinové společnosti." /16/ (Čili i jako protest proti MF DNES). Historik Emanuel Mandler má ovšem technoparty za buransrví a oponuje: "Může být něco ostudnějšího, než když na soukromý pozemek, jehož majitel silně protestuje a dovolává se pomoci policie, vtrhne mnohasethlavý dav mladých lidí, chová se tam jako doma a několik dní provozuje hudbu, drogy i tělesné potřeby?... Na CzechTek je vidět ´in natura´ další cesta: buranství většího množství lidí." /15/.
ooo V případě zvuků megabeden se připomíná, že v Británii mají zákon proti technoparty obsahující i definici ravingu: "Jde o zvuky, které jsou charakterizovány řadou opakujících se úderů. Policie je oprávněna organizátorům technoparty zabavit aparaturu, která takové údery produkuje. Podobná zákonná úprava byla nedávno schválena také ve Francii." /8/.
ooo Vnitro reaguje a varuje: "Odteď už budeme mnohem tvrdší," a "Policie chce takto... postupovat proti každé podobné nelegální akci na českém území." /9/.
ooo A aféra CzechTek 2004 budiž uzavřena opět názorem komentátora BBC Daniela Kaisera. Ten všechny radily, kteří technařům doporučují aby všechny problémy odstranili tím, že si příště louku pronajmou, upozorňuje, že si pořádání masových akcí pod širým nebem představují jako Hurvínek válku: "Každá louka patří do katastru nějaké obce, každá akce pod otevřeným nebem podléhá schválení obecního zastrupitelstva. Obce mají své územní plány a po nájemnících nebo kupcích pozemků mohou vyžadovat, aby je dodržovali. Územní plán přesně určuje, jestli se na pozemku seká tráva nebo třeba pořádají kursy ježdění na koni, jestli se na něm může podnikat (a technoparty by nejspíš kvalifikovali jako podnikání). Přepsat územní plán stojí hodně energie, času a peněz, často několik set tisíc korun. A představa běhání po úřadech odradila už svědomitější občany, než jací se v létě scházejí u hudebních aparatur." /11/.

Kapitola poslední
ooo Nejvýznamnější politický aspekt letošní spartakiády loňských nájezdníků, teroristů, buranů, závadové mládeže, rebelů, komunistů a feťáků (dle médií 2004) se odráží v novinovém titulku Paroubek je najednou nejpopulárnější /17/. Třetímu premiérovi za ČSSD v jednom volebním období - zpočátku považovaného za naprostého outsidera a kritizovaného i názory pocházejícími z lidského suterénu - skončilo sto dnů hájení a proti němu stála zcela dezorientovaná ODS. Premiér Paroubek si byl právem jistý, že když policisté vyzvou technaře aby se rozešli a oni neposlechnou, těžkooděnci budou povinni je k tomu přinutit.
ooo Technaři totiž i svoji letošní spartakiádu zorganizovali dle Hurvínkových představ o válce; ačkoliv pořadatelé měli na vyjednání legální akce celý rok. Mimo jiné do poslední hodiny před úřady utajovali místo své exhibice. Jednak jsou mladí takže vize napáleného policajta či úředníka pro ně má přirozený specifický půvab a navíc se museli vypořádat s velice vážným strategickým problémem, vyplývajícím z dalšího titulku - Močůvkou proti CzechTeku... Jistý pan Nikodým totiž jménem organizátorů mailoval radnici v Moravských Budějovicích, že se rozhodli poctít jejích region (lokalitu Zákolany v obci Dešov) svou účastí a zemědělci okamřitě vytáhli do boje: "´Močku rozvážíme podle plánu od středy.... a souhlas s pořádáním technoparty jsme nedali,´ podotkl agronom... Místní věří, že pokud k nim na party lidé přece jen dorazí, nelibý zápach, ale i čvachtavá břečka pod nohama je od ´řádění´odradí." /18/.
ooo Tentokráte si sice organizátoři jakýsi pozemek údajně pronajali - čímž se snadno zbavili nálepky Drápalových komunistů, ale nedomluvili se s majiteli okolních pozemků, ani řádně nevytyčili svůj spartakiádní prostor. "´Zničili mi pastvinu,´ zoufal si zemědělec, Jan Zatloukal..." /21/ Zatímco loni závadová mládež alias technaři věděli, že Grossově policii chybějí zuby, Bublanova policie je na ně vycenila. Politolog B. Doležal v článku Nájezdníci mohou být spokojeni (1. srpna) konstatuje: "Poté, co policisté začali zasahovat proti účastníkům CzechTeku, zazněla slova chvály na adresu premiéra. Projevil odvahu a nařídil přísný zásah proti narušitelům pořádku. Dnes to už vypadá jinak. Tisícům zfetovaných kraválistů se podařilo..." /23/.
ooo Každý civilizovaný člověk by se v okamžiku, kdy policie dává rozkaz k ukončení nelegální akce, rozhořčil na organizátory; spartakiádníci se obořili na těžkooděnce. Jednoduše došlo ke střetům s výsledkem zhruba sto zraněných lidí: z toho polovina zraněných těžkooděnců(!) a polovina technařů. K pochopení celé situace jistě postačí pár následujících zpráv z bitvy, která proběhla v Louce u Mlýnce:
- " 3:15 Jsou prolomeny další policejní zátarasy... Účastníci akce jsou stále agresívnější, své dělají drogy i alkohol... 10:30 Někteří lidé jsou tancem, drogami a alkoholem doslova zmoženi, polehávají na louce nebo spí... 16:42 Dochází k prvním ostrým střetům. Účastníci CzechTeku házejí láhve, kameny a jiné věci. Policie odpovídá vodním dělem a dělobuchy... 17:30 Z davu technařů letí balvan o průměru půl metru na hlavy policistů. Zasáhne jednoho policistu, ten padá k zemi... Odváží ho vrtulník...
- 17:40 ´...Viděla jsem, jak tam zmlátili jednu holku. Jak může chlap zmlátit holku?´ zlobí se Jana Růžová, která na party přijela z Loun...
- 15:10 Za velitelem zásahu přicházejí občané nedalekého Újezda pod Přimdou s peticí, ve které požadují vpuštění účastníků na louku. ´V naší vesnici už se nedá žít. Máme strach. Doposud byli slušní, ale teď už jsou agresivní. Bojíme se o své děti...´ říká se slzami v očích Jana Doležalová... Další žena se rozpláče. Policie váhá, pak se rozhodne, že akci rozežene." /19/.
ooo Již 30. července uveřejnila MF DNES článek Zásah byl podle právníků zcela na místě kde přináší nezávislé názory advokáta Jana Černého a pražské právničky Dagmar Raupachové, kteří policejní zákrok schvalovali.
ooo 30. července se rovněž vrátil z dovolené prezident Klaus. Zatímco prezident-tatíček každé normální demokratické země by přijal nebo navštívil policisty zraněné ve službě, velkoryse jim daroval hodinky, slíbil povýšení a současně pofoukal zraněným technařům bebínka a za rodiče jim otcovsky domluvil aby už nefetovali, Václav Klaus po způsobu vládce Absurdistánu vydal skrze tiskového tajemníka prohlášení v něm předeslal, že není se situací detailně seznámen. Nicméně policejní zásah hodnotil jako nevybíravý a přidal hraběcí radu: ochranu soukromého majetku "měla udělat policie preventivně a tisíce lidí na pozemky vůbec nevpustit."... /22/ Sic! A prezident končil temným varováním: "Zvláště u nás, kde zásah policejních těžkooděnců proti mladým lidem vyvolává velmi nedobré reminiscence z minulosti, je taková událost zlá a svědčí o tom, že něco u nás není v pořádku." /22/. Komu je toto varování vlastně určeno, prezident nespecifikoval.
ooo Velice zajímavé je, že když policejní těžkooděnci zasahovali s podstatně větší brutalitou proti mladým antiglobalistům, kteří se - pokud jde o respektování podobných zákonů - chovali stejně jako technaři, jen s tím rozdílem, že se pokoušeli pranýřovat osoby a instituce dle nich odpovědné za miliony lidí ročně a zbytečně umírajících na této planetě hlady či na léčitelné nemoce, tehdy se nedobré reminiscense nevyvolávaly...
ooo V této fázi tudíž musí přijít odbočení a úvaha o tom, kdo jsou vlastně technaři (zfetovaní a terorizující jak vidno dokonce i děti) a čím jsou specifičtí.
ooo Maloměšťák zařadí technaře bez mrknutí oka mezi závadovou mládež. Přesně tak, jak to dělal vždy. Za první republiky to v jeho očích byli trampové, kteří prchali před civilizací do přírody, kde s kytarami a specifickými písničkami o kamarádství "řešili" pod větším či menším vlivem alkoholu problémy odcizené společnosti.
ooo Po nich nastoupila generace chuligánů holdujících rock-and-rollu; neříkali si už "kamaráde", ale "vole". Specificky autentickou komunitou byla např. jedna větev chuligánů polských, kteří se bavili tím, že v parcích zastavovali starší občany a dotazovali se jich zda se náhodou nejmenují pan "Nowak". Když děda odpověděl, že ano, zbili ho. Když řekl, že ne, zbili ho také...
ooo Po "přírodním" rock-and-rolu přišel elektronický bigbeat. The Beatles spustili davové "šílenství" na stadionech, a mládež (na Západě i na Východě) provokovala maloměšťáky bigbeatovými decibely, dlouhými vlasy chlapců a minisukněmi dívek.
ooo Poté nastoupila vlna hippies. Oslovení "vole" i dlouhé vlasy přežily, ale alkohol již vystřídaly drogy, zejména marihuana. Hippies byli smeteni heavy-metalovými punks s provokativně vyholenými hlavami a obarvenými zbytky vlasů a s opět specificky autentickou komunitou říkající si skinheads. K ryze českému slůvku vůl přibyly anglické výrazy fuck a graffiti (sprejerství).
ooo Posledním hitem tohoto žebříčku jsou zjevně technaři, kteří poslechem ravingové hudby, megadecibely, taneční spartakiádou, alkoholem a drogami rovněž zahánějí úzkost před odcizenou společností podobně, jako si produkcí a poslechem podobného typu hudby kompenzovali svoji úzkost před tajemným vlivem nevyzpytatelné a často nepřátelské přírody příslušníci primitivních kmenů.
ooo I když příroda dodnes mnohá svá tajemství neodhalila a nepřátelskými projevy např. ve formě tsunami častuje pozemšťany stále, lze říci, že hlavním tmelem výše zmíněných módních vln je mládí, stávající technologická úroveň společnosti a hlavním smyslem jejich činnosti je únik a současně i bezděčný protest proti společnosti, kterou mladí vnímali a vnímají prizmaty 1. a 2. světové války, zbraní hromadného ničení, války ve Vietnamu a v Iráku, terorismu, rozpadající se rodiny, klasických existenciálních problémů atp.
ooo Zvláštností nakonec je (pochopitelně s nějakou percentuální fluktuací), že - na rozdíl např. od mladých antiglobalistů, - až tato závadová mládež dospěje, změní se sama v maloměšťáky a začne za závadovou mládež považovat své mladé následníky; zvláště když rapidně narůstají jejich vandalské projevy i působené škody.
ooo Kdybychom nežili v epoše mediální, možná by se všechno skončilo v Louce u Mlýnce. Jenomže do hry vstoupila média a např. v MF DNES 1. srpna titulkům jako Hájíme slušnost a majetek, konkurovaly bomby: Paroubkův technomasakr, Návrat obušků, Nechte děti na pokoji, Topolánek: Je tu policejní stát! V titulku Sto zraněných, jednoho muže zabil kamion se objevila i variace na "mrtvého studenta Šmída"... (Z textu se ovšem čtenář dozvěděl, že kamion, který ujel, přejel dvaadvacetiletého mládence, jenž šel pěšky na CzechTek a stalo se to několik kilometrů od policejního zásahu).
ooo Zvláštní pozornost by orgány odpovědné za kultivaci české společnosti měly věnovat televizím. Českou policii odstřelil mnohokrát opakovaný záběr, na němž policisté stíhají a povalují na zem jednoho technaře a jeden z policistů jej pak opakovaně dloube tonfou do těla - což je evidentně neprofesionální a trestuhodné. a bylo to tak i komentováno. Ze záběrů i komentářů však nebylo patrné zda mladík policisty něčím neohrožoval (což by diametrálně měnilo situaci) a proč byl vlastně pronásledován. Pokud ovšem televize eventuálně vlastnily celou sekvenci, na které bylo patrné zdraví či život ohrožující chování onoho mladíka a odvysílaly to co odvysílaly, pak by šlo o podobnou neprofesionalitu, jako když hostinský místo jiskřivého bílého vína hostovi do sklenky naservíruje kyselinu sírovou...
ooo Ať již vědomá či bezděčná mediální masáž zafungovala (a jistá indicie signalizuje, že při ní mohla sehrát významnou roli jistá mocná klika, kterou by Karel Kryl poctil titulem Timurova parta); 1. srpna se do Prahy dostavilo pár tisíc oněch páně Doležalových zfetovaných kraválistů a nájezdníků, dále ještě teroristů, buranů, komunistů, spartakiádníků atp. a nepožadovali nic menšího, než demisi premiéra a ministra vnitra, čili pád koaliční vlády...
ooo A na jejich demonstraci vybuchla skutečná bomba! Samozřejmě že nikoliv ta třaskavá, nýbrž politická!
ooo K demonstrantům se totiž připojil sám Krylův Timur! MF DNES o tom referovala takto: "Nejvýznamnějším sympatizantem byl bývalý prezident Václav Havel, který přišel mezi demonstranty. Na uvítanou mu dokonce jeden z účastníků nabídl marihuanu. Tu však exprezident s úsměvem odmítl." /20/. Kdyby ji odmítl alespoń rozhořčeně!... Neposlankyně Marta patrně nepřišla, ale kromě Timura byl nejspíše přítomen i přímý účastník CzechTeku, televizní a filmový režisér Radim Špaček. Na další demonstraci již Timur chyběl, ale zastoupili jej Halina Pawlowská a Michael Kocáb.
ooo O motivech účasti exprezidenta na této demonstraci by politologové v normální demokratické zemi jistě sáhodlouze debatovali a přeli by se určitě i o termínech jako relaps politické adolescence či politické senium.
ooo Na aféře zvané CzechTek 2005 nejvíce prodělal premiér J. Paroubek, který ztratil asi třetinu z těch, kteří mu předtím důvěřovali. Premiér obratem prohlašuje, že nekoná podle výzkumů veřejného mínění, ale dle společenských zájmů. Technaři slibují, že co nejdříve uspořádají novou party a ministr Bublan slibuje, že bude-li nelegální, opět ji rozpustí.
ooo Poslední bonbónek připravila agentura pro výzkum veřejného mínění Factum Inventio, která v období kauzy CzechTek provedla výzkum volebních preferencí politických stran a... odmítla výsledky zveřejnit! Podle ní prý "případ policejního zásahu... vyvolal ve společnosti velmi nestandardní situaci, která ´není vhodná pro kvalifikovanou analýzu.´" /24/. Údajně došlo k výraznému výkyvu ve voličské přízni.
ooo Poněvadž (dle ne zcela ověřených informací) agentura Factum Invenio nekonvenuje k ČSSD, spíše naopak, lze hádat z následujících třech možností: Buď prudce vzrostly volební preference ČSSD (což ale protiřečí poklesu důvěryhodnosti sociálně demokratického premiéra. Mohly však prudce poklesnout volební preference ODS. Třetí možností by mohl být nečekaný nárůst preferencí KSČM. Takže občané mohou hádat a pravdu budou mít nejspíše ti, kteří usoudí, že Factum Invenio není agentura pro výzkum, ale spíše pro manipulaci veřejného mínění...
ooo Poněvadž je CzechTek 2005 již minulostí, byť v mnoha ohledech žhavě aktuální, závěr nechť učiní historik. Dlužno však předeslat, že Dušan Třeštík odpovídal na otázku MF DNES znějící - CzechTek: Co říkáte na zásah policie? Z toho důvodu nemusel brát v úvahu mnohé aspekty vyplývající z CzechTek 2004 a není vyloučeno, že při jejich respektování by byl více milosrdnější i spravedlivější k osobě premiéra J. Paroubka. Nicméně z hlediska novinářské poctivosti je uveden jeho celý původní názor.
ooo MF DNES - "CzechTek: Co říkáte na zásah policie?"
ooo Historik Dušan Třeštík: "Hrozný kýč. Nemám jiný výraz pro to, co vše se na CzechTek nabalilo. Připomíná mi to trapnou televizní revoluci nebo i jiné akce, kdy se politici houfují se spacáky či u sochy svatého Václava. A nejtrapnější byl Václav Havel. Co jsou, probůh, technaři za svébytnou autentickou komunitu? Exprezidentovo vyjádření spadlo z Měsíce. Unáhlil se i prezident Václav Klaus, jakkoliv si jindy drží od událostí státnický odstup. A premiér Paroubek? Jednal jako strejda z osmdesátých let minulého století, který je zcela mimo realitu. Můj bože! Politiky pohlcuje CzechTek, místo aby pracovali na reformě Unie! Přitom jde o neopakovatelnou příležitost, jak můžeme v Evropě získat slušné postavení." /25/.

Citace:
2004: /1/ Když na pastvině místo krav duní techno (MF DNES, 2. srpna), /2/ Techno, které není... (MF DNES, 2. srpna), /3/ Gross poslal policii rozehnat technoparty (MF DNES, 3. srpna), /4/ Rozkaz premiéra zněl: Ukončete akci silou! (MF DNES, 3. srpna), /5/ Gross: Rozežeňte techno (MF DNES, 3. srpna), /6/ Přijeli těžkooděnci. Techno máhle utichlo (MF DNES, 4. srpna), /7/ Právníci: Policie zaváhala (MF DNES, 4. srpna), /8/ V Británii mají zákon proti technoparty (MF DNES, 4. srpna), /9/ Odteď už budeme mnohem tvrdší, varuje vnitro (MF DNES, 4. srpna), /10/ Prodlevy přijdou zbytečně deaho, říká zemědělec Ludík (MF DNES, 4. srpna), /11/ Jak nás terorizují krávy, pach a techno (MF DNES, 7. srpna), /12/ Regulované nájemné jako techno (MF DNES, 9. srpna), /12/ Republika začekštěkala (MF DNES, 5. srpna), /14/ Děti CzechTeku nás ohrožují málo (MF DNES, 4. srpna), /15/ CzechTek: neúcta k zákonu (MF DNES, 4. srpna), /16/ ...ať je, když zaplatí (MF DNES, 3. srpna).
2005: /17/ Paroubek je najednou nejpopulárnější (MF DNES, 29. července), /18/ Močůvkou proti CzechTeku (MF DNES, 29. července), /19/ Louka u Mlýnce se změnila v bitevní pole (MF DNES, 1. srpna), /20/ "Bublane, vybublej," volali technaři při další demonstraci (MF DNES, 2. srpna), /21/ Policejní těžkooděnci zasáhli proti srazu příznivců techna (MF DNES, 30. července), /22/ Prezident: Je to těžko omluvitelné (MF DNES, 1. srpna), /23/ Nájezdníci mohou být spokojeni (MF DNES, 1. srpna), /24/ Preference stran agentura tají. Kvůli CzechTeku (MF DNES, 12. srpna), /25/ CzechTek: Co říkáte na zásah policie? (MF DNES, 16. srpna).


František Stočes
31. srpna 2005

NETSOCAN